Databáze znalostí : DrillBook (CZ)
Program DrillBook Profesional StartUp přestal pracovat
Zveřejnil Miroslav Hes dne 20.02.2018 09:08

Chyba může být způsobena aktualizací nebo nestandardním ukončením Windows, případně jinou nestandardní operací. V takovém případě dojde obvykle k porušení souboru Filemanager.xml, který ukládá strukturu dat. Pokud máte nainstalovanou verzi Drillbook 2.9.3 a vyšší, není se čeho obávat, o data nepřijdete. 

Nejprve zkuste DrillBook odinstalovat, restartovat PC a znovu DrillBook nainstalovat a spustit. Pokud chyba přetrvává, postupujte následovně. 

  1. DrillBook nespouštějte!
  2. Pro operaci s daty ideálně stáhněte a použijte aplikaci Total Commander, viz https://www.ghisler.com/
  3. V Total Commander povolte zobrazení skrytých souborů (Konfigurace - Možnosti - Zobrazení - Zobrazovat skryté soubory)
  4. Najděte cestu k datové složce DrillBooku: c:\Users\<jméno uživatele>\AppData\Roaming\Euro4\Drillbook Profesional StartUp\2.0.0.0\Data\
  5. Celou složku 2.0.0.0 zazálohujte!
  6. Otevřete složku Backup a přesvědčte se, že máte uloženy záložní konfigurační soubory, např. FileManager_0006.~xml
  7. Porovnejte velikost souborů a poslední soubor před případnou zásadní změnou velikosti bude poslední nepoškozenou zálohou, tento soubor překopírujte do pracovního adresáře kamkoliv na Vašem disku. 
  8. Do stejného místa zazálohujte i (poškozený) soubor FileManager.xml ze složky Data. Že je skutečně poškozený poznáte podle velikosti souboru, bude menší. 
  9. Do složky Data překopírujte poslední nepoškozený soubor, v našem případě FileManager_0006.~xml a přejmenujte ho na FileManager.xml. Tím přepíšete původní, poškozený soubor
  10. Spusťte DrillBook a aktivujte ho. 

Pokud se Vám nepodařilo problém tímto postupem vyřešit, kontaktujte nás.